A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóságának komplex szervezetfejlesztése a hatékony működés biztosítása érdekében

A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóságának komplex szervezetfejlesztése a hatékony működés
biztosítása érdekében
 
ÁROP - 1.2.18/A-2013-2013-0038
 
 
A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság által megvalósított projekt alapvető célja az volt, hogy a jelenleginél hatékonyabban működhessen a Magyary Program Szervezetfejlesztési Programjában megfogalmazott elvárásokkal összhangban. A belső hatékonyság javításával elősegíthető válik a jövőben az Igazgatóság teljesítményének hatékony mérése, a működőképes belső folyamatok megvalósulása, a szervezeti tudás hatékony kiaknázása és a folyamatosan változó környezethez alkalmazkodni tudó, önfejlesztő szervezeti kultúra kialakítása.

A projekt megvalósításának számszerűsíthető eredményeként elkészült az Igazgatóság stratégiai és operatív célkitűzéseit összefoglaló célfa, amely egyúttal tartalmazza a szervezeti egységekre lebontott célokat is. Ezek támogatására és nyomon követésére továbbá kerülnek kidolgozásra a megfelelő szervezeti teljesítményindikátorok is.
Az intézményi folyamatok optimalizálása során a hatékony működés szempontjából kulcsfontosságúnak minősülő funkcionális folyamatok beazonosítására, valamint a szervezeti tudás hatékony feltérképezése, kiaknázása és megtartása érdekében az egyéni és a szervezeti tudás megosztására alkalmas és hatékony fórumok/módszerek létrehozására is sor került.
Az Igazgatóság alacsony létszámára és a nagyszámú, összetett feladatmennyiségre tekintettel a szervezet hatékony működése szempontjából kiemelten fontos volt a program során az eddigiekben csak korlátozottan működő tudásmegosztási fórumok rendszeresítése.

Kialakításra került egy önértékelő és önfejlesztő szervezeti kultúra és gyakorlat a CAF önértékelési modell bevezetésével és alkalmazásának lehetőségével. A CAF önértékelési modul bevezetése a szervezeten belüli egyéni és csoportos munkavégzési hatékonyság növeléséhez járul hozzá, mely alkalmazásának eredménye rávilágít, milyen változtatásokra van szükség a jövőben, tudatosítja a fennálló problémákat és hozzájárul azok megoldásához.
A folyamatosan változó környezethez alkalmazkodni tudó szervezeti kultúra és gyakorlat kialakítása érdekében Változásmenedzsment műhelymunka megvalósítására került sora szervezetfejlesztési változások végrehajtásának támogatása céljából, mely elősegíti a változások megfelelő kommunikálását mind az egyének, mind a szervezeti csoportok szintjén
A projekt megvalósításának eredményeként egy szervezeti és működési szempontból korszerű és hatékony megoldási struktúra és egy, azt támogató szervezeti rendszer jött létre.
 
 

 
A projekt teljes költségvetése: 23 859 000,- Ft
A projekt időtartama:  2013.10.01. – 2014.06.30.