Legyen a Fertő-Hanság Nemzeti Park segítségére! Jelentse be észrevételét!
Az oldal spamvédelmét a reCAPTCHA látja el. A Google Adatvédelmi feltételei és Szolgáltatási feltételei érvényesek.
Az idei nyárra is színes, változatos programokkal készültünk visszatérő és leendő táborozóink számára. Gyere, böngésszed át a leírásokat és válaszd ki a neked valót!
Egy vidám, természetközeli családi napra hívjuk április 12-én 10-17 óra között a Fertő-Hanság Nemzeti Parkba, a Csapody István Természetiskolába!
Tájékoztatjuk Önöket, hogy Lászlómajort határozatlan ideig nem tudjuk megnyitni a nagyközönség előtt!
Már szép számban nyílnak a tőzikék, így a hétvégétől kezdve érdemes ellátogatni a csáfordi erdőbe!
Amelyben a lakosság is segíthet
Idén igazán különleges fajok kerültek a figyelem középpontjába!
A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság is részt vesz a GySEV Zrt. által szervezett kampányban.
Mi másról írhatna a nemzeti park, mint a karácsony természetvédelmi aspektusairól?
December-január hónapok változásai
November 11-től már a Kócsagvárban nyit az ajándékbolt!
Idén is részt veszünk a Vadonleső Program "Év Emlőse" kezdeményezésének hagyományos év végi záróeseményén
Idén is vár mindenkit a lászlómajori rendezvényen a 30 éves Neusiedler See - Seewinkel / Fertő-Hanság Nemzeti Park!
A Fertő-Hanság/Neusiedler See-Seewinkel határon átnyúló nemzeti park idén ünnepli 30 éves együttműködését. Rajzold le nekünk, mit láttál a két nemzeti park által őrzött gazdag élővilágból, mit fedeztél fel a természetben!
A Vipera LIFE projekt keretében május közepén 2 napos szakmai rendezvényt tartottunk, melynek célja - a fertői rákosi vipera kibocsátás mellett - a faj vizsgálatában közreműködő szakemberek és önkéntesek párbeszédének biztosítása és az információk cseréje, az ismeretek bővítése volt.
Legújabb természetfilmünk a Gönyűi homokvidékre kalauzol el majd benneteket. Felaprózott területek, hatalmas értékekkel. Betekintést kaptok a hazai honvédelem, a területkezelő erdészet és a nemzeti park együttműködésének eredményeibe is.
Együttműködve a Magyar Madártani Egyesület munkatársaival
Az önkéntesek segítségével közel 10 ezer kétéltű jutott át biztonságban az úton
Lassan kezdenek előbújni a tőzikék, a virágzás főszezonja várhatóan idén is február végére fog esni. Érdemes újra kilátogatni a tőzikés erdőbe, hiszen az időjárásnak megfelelően mindig más arcát mutatja.
Az október 28-án, Lászlómajorban tartott nagysikerű Majorsági Családi Nap egyik programeleme volt a 2023. évi Fertő-Hanság Nemzeti Parki Termék védjegypályázaton sikerrel induló termelők okleveleinek átadása.
Milyen egy hamisítatlan Majorsági Családi Nap? Nézze meg Sarródon, a Lászlómajorban tartott ingyenes rendezvényen!
Igazgatóságunk az MME helyi csoportjaival együttműködve két helyszínén hirdette meg az eseményt, amelyen összesen 64 résztvevő 4277 madarat számlált össze.
Az előző évekhez hasonlóan, az idei programok is az MME Kisalföldi és Soproni Helyi Csoportjai irányításával zajlanak majd a Fertő-Hanság Nemzeti Parkban.
Szemléletformáló családi nagyrendezvény
Országos vándorkiállítás - júliusban Lászlómajorban
Pellinger Attila fotókiállítása a Fertő-táj világörökségről
A Magyar Nemzeti Parkok Hete programsorozat keretében
A Grassland-HU LIFE integrált projekttel kapcsolatban a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. és projektpartnerei negyedik alkalommal hirdetik meg a gyepes élőhelyek értékeinek, jellemző növény- és állatfajainak bemutatását, népszerűsítését célzó fotópályázatukat. A pályázat kiemelt célja, hogy felhívja a figyelmet a gyepek és élőviláguk védelmére, megőrzésük fontosságára.
A vakondot választotta 2023-ban az Év emlősének a Vadonleső Program, amelyet az Agrárminisztérium és a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. működtet a Magyar Természettudományi Múzeum közreműködésével.
2022.08.02.
2022.07.20.
A denevérek lenyűgöző, nagyon hasznos, ugyanakkor indokolatlanul elutasított és lebecsült állatok. Magyarországon minden denevér védett, egyedeik és szálláshelyeik elpusztítása tilos. Segítsünk rajtuk!
2022.06.20.
Sajtóközlemény - 2022. március 24, Budapest (fotók: Tojó és hím kék vércse - Lóki Csaba; Túzok - Motkó Béla)
Elkészült GAZDÁLKODJ ÖKOsan sorozatunk negyedik része, mely a Soproni-hegység kiemelt jelentőségű természetmegőrzési terület fenntartási tervének kivonata. A jogszabályi előírások mellett többek között bemutatjuk a jelenlegi támogatási rendszert; a Soproni-hegység, Az Ikva-menti, a Liget-patak-menti, a Harkai Nagy-rét, a Harkai-Kúp és a Harkai Fás Legelő élőhelyeit, az élőhelyekhez kötődő megőrzendő fajokat, javasolt kezelési módokat.
Elkészült GAZDÁLKODJ ÖKOsan sorozatunk harmadik része, mely a Rába kiemelt jelentőségű természetmegőrzési terület fenntartási tervének kivonata. A jogszabályi előírások mellett többek között bemutatjuk a jelenlegi támogatási rendszert, a Rába élőhelyeit, az élőhelyekhez kötődő megőrzendő fajokat, javasolt kezelési módokat.
Elkészült GAZDÁLKODJ ÖKOsan sorozatunk második része, mely a Répce-mente kiemelt jelentőségű természetmegőrzési terület fenntartási tervének kivonata. A jogszabályi előírások mellett többek között bemutatjuk a jelenlegi támogatási rendszert, a Répce-mente élőhelyeit, az élőhelyekhez kötődő megőrzendő fajokat, javasolt kezelési módokat.
Főként rábaközi gazdálkodók figyelmébe ajánljuk a GAZDÁLKODJ ÖKOsan sorozatunk első részét, mely a Rábaköz kiemelt jelentőségű természetmegőrzési terület fenntartási tervének kivonata. A jogszabályi előírások mellett többek között bemutatjuk a jelenlegi támogatási rendszert, a Rábaköz élőhelyeit, az élőhelyekhez kötődő megőrzendő fajokat, javasolt kezelési módokat.
Szeretnénk a gazdálkodók (elsősorban Natura 2000 területeken) segítségét kérni kollégáink álltal összeállított kérdőív kitöltésében, hogy mi is segíthessünk, támogathassuk munkájukat.
Bizony elmondhatjuk, hogy az utóbbi évek egyik legkutatottabb területe a győri Arrabóna Légvédelmi Rakétaezred gyakorlótere. A GRASSLAND-HU projekt keretein belül rengeteg munka zajlott/zajlik itt, ezért felmértük a jelenlegi állapotot. A változásokat a későbbiek során nyomon követjük, és megosztjuk.
A GRASSLAND-HU LIFE integrált projekt keretében egy ismeretterjesztő film készül a gönyűi homokvidékről.
„A pannon gyepek és kapcsolódó élőhelyek hosszú távú megőrzése az Országos Natura 2000 Priorizált Intézkedési Terv stratégiai intézkedéseinek megvalósításával (GRASSLAND-HU-LIFE-IP)” című projekt keretében elkészítettük az "Alapállapot felmérés védett és inváziós növényfajok tekintetében a Gönyűi-homokvidék projektterületen" című tanulmányunkat.
A pannon gyepek és a kapcsolódó élőhelyek hosszútávú megőrzését szolgálja a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. által koordinált GRASSLAND-HU, amely az első természetvédelmi célú LIFE integrált projekt Magyarországon – mondta Béres András a Kft. ügyvezetője Esztergomban. A projektnyitó sajtótájékoztatón elhangzott: a nyolc éves projektben közel 5,5 milliárd forintból gazdálkodhat az együttműködő 15 szervezet.
Új fajt sikerült kimutatni a Dudlesz-erdő denevérfaunájában.
Az őszi füzértekercs (Spiranthes spiralis) ritka, nyár végén, kora ősszel virágzó orchideafélénk. Hazánkban elsősorban a Zalai-dombságban, a Balaton-felvidéken és a Mezőföldön ismertek előfordulásai. A Kisalföldön kihaltként tartották számon, utolsó ismert előfordulása a Győrszentiván melletti Ujmajor volt, ahol Polgár Sándor gyűjtötte 1934-ben. Idén Schmidt Dávid botanikus találta meg egy új állományát Répceszemere mellett.
A „Kiemelt fontosságú Pannon homoki élőhelyek helyreállítása és megőrzése katonai használatú területeken a Kisalföldi térségben” elnevezésű projekt elnyerte a legjobb LIFE projekt címét.
Legyen a Fertő-Hanság Nemzeti Park segítségére! Jelentse be észrevételét!
Az oldal spamvédelmét a reCAPTCHA látja el. A Google Adatvédelmi feltételei és Szolgáltatási feltételei érvényesek.
Természetvédelemmel kapcsolatos havária helyzetek bejelentésére (akut természetkárosítással, fokozottan védett fajokkal kapcsolatos események)